top of page

 אקספרטיק

רואים את האמת באנשים

​אקספרטיק היא חברת מומחה (אקספרט) המובלת על ידי יואב קירש. 

יואב, מנהל בכיר בעל עשרות שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים חצה את הקווים

ומלווה כיום חברות מבחוץ.

Marble Surface

 

ייחודה של אקספרטיק הוא בכך שפיתחה עם השנים מגוון של כלים מיחשוביים ואבחוניים לאיתור מהיר ומדויק של טריגרים פנים ארגוניים המשפיעים על הארגון במגוון היבטים, אבחון שמאפשר לארגון פתרון יעיל של תקלות מחד, ורתימת משאבי הארגון ליצירת הצלחות עודפות, מאידך.

 

לכל ארגון, עסקי או אחר ישנם רכיבים מרכזיים, יכולות מקצועיות, ובני אדם. מכאן גם נולד הביטוי "אנשי מקצוע". תחומי המקצוע השונים בארגון נמצאים בידיהם של מנהלים ועובדים בארגון. לכל תחום מוקצים אנשי מקצוע - שיווק, מכירות, כספים, תפעול, שירות ועוד. המנהל הישיר של העובד מתמקד בד"כ בצדדים המקצועיים ואילו אגף משאבי האנוש מתמקד יותר בהיבטים האנושיים, בהיבטי הארגון, הפרט והרווחה. אבל לעובד יש רובד נוסף. סוג של רובד "אישי" אותו רובד  בקבוצה גדולה של עובדים בארגון מהווה סוג של נפש הארגון. לנפש הארגון תפקיד מכריע בהצלחת או כישלון הארגון והיא רכיב לא פשוט לאיתור או לטיפול כיוון שההתרחשויות שלה באות לידי ביטוי ארגוני במגוון היבטים שלכאורה, כלל אינה קשורים אליה. קחו לדוגמה ארגון שסובל מירידה בהיקף המכירות. הארגון מזהה מיד את התופעה ומנסה ליצור פתרונות מיידים. השקעת יתר בשיווק ופרסום ומבצעי הוזלות. הארגון מגיב לתופעה בהנחה שהסיבה היא חלק ממנה. אבל לא אחת , התופעה היא רק סימפטום. נניח שמנהלי מכירות מרגישים כי אינם מוערכים מספיק או זוכים ליחס בלתי ראוי לטעמם, וכתוצאה מאבדן מרץ ומוטיבציה "מורידים הילוך". מצב הרוח שלהם יבוא לידי ביטוי בירידה במכירות. הפתרון לתופעה לא צריך להיות שיפור מבצעים ופרסום אלא.... טיפול במצב הרוח של המנהלים וזו כמובן רק דוגמה נקודתית קטנה. לארגון קל להבחין מיד בתופעות אבל הסיבות לא תמיד ברורות או גלויות. הרבה מאד תופעות ארגוניות מוצאות באות לידי ביטוי בהיבטים ובכשלים תפעוליים. ללא אתור מקור התקלה , הבעיות הללו לא ייפתרו לעולם והארגון יילחם בהן כמו דון קישוט בטחנות הרוח.

 

ויש לתופעה הזו גם צד שני. או יותר נכון , הפוך. 

 

לארגון יש הזדמנות ליצר הצלחות מטורפות אם רק יצליח לחבר ולגייס את עובדיו למשימה ולמטרה. צה"ל גילה את העניין הזה מזמן. הסתערות קדימה מול אש אויב אינה התנהגות "הגיונית" ובוודאי שאינה סבירה ולמרות זאת הצבא מצליח לאורך שנים לגרום לדורות של חיילים לרוץ קדימה בהישמע קריאת "קדימה הסתער". הצבא איתר את הטריגרים שניתן להפעיל אצל אותם חיילים צעירים על מנת לגייס אותם האופן מלא ובנפש חפצה לעשייה שהיא הרבה מעבר למה שאדם סביר אמור לעשות. עצמת ההנעה הרגשית נפשית היא אדירה וגם ארגונים עסקיים יכולים, אם ידעו איך, לעשות שימוש בכלים כאלה כדי לרתום את המשאב האנושי שלהם למשימות  ולייצר הצלחות עודפות , גדולות בהרבה ממה שלכאורה אמור או מסוגל הארגון שלהם לבצע.

 

הטריגרים הללו, הן אלה שאחראים לכשלים ארגוניים והן אלה שיכולים להתניע הצלחות ענק  נמצאים עמוק בארגון ובתוך מה שכינונו מוקדם יותר- נפש הארגון - עמוק בהתנהגות, בתחושות, ובבטן של כל אחד מן המנהלים.

 

הפעלה יעילה של ארגון הן בהיבט הטיפולי בבעיות וכשלים והן בהיבט ההנעתי - הישגי של דחיפה קדימה והישגיות, מחייבים בראש ובראשונה איתור מדויק ומקצועי של הטריגרים הללו. אותן נקודות שמשפיעות באופן כה מהותי על התנהלות הארגון.

 

את זה, אין כמעט אף ארגון שיודע לעשות טוב, וודאי שלא בעצמו.  אקספרטיק מתמחה בכך.

 

אקספרטיק פיתחה עם השנים מיומנות מקצועית מלווה במגוון של כלים המאפשרים לה באופן פשוט ומהיר יחסית לאתר את אותם טריגרים פנימיים ובכך לפתור המהירות בעיות ארגוניות כמו גם להגביר דרמטית את ההישגיות הארגונית.  בין יתר הכלים פתחה אקספרטיק מערכת ממוחשבת חכמה בשם ספוטלייט המאפשרת אבחון וטיפול מהירים בכשלים ארגוניים.

 

החברה עושה גם שימוש במתודולוגיות מעולם הפסיכואנליזה , הטיפול הנפשי והאבחון בדיוק כפי שמקובל בבחינת נפש האדם ומשלבת את כל אלה בהבנה עסקית עמוקה, בחינה פיננסית כלכלית והתאמה למהלכים תפעוליים וארגוניים.

 

אקספרטיק מאפשרת לארגון לקבל תוך זמן קצר מיפוי מלא של נקודות רגישות מרכזיות, תכנית פעולה סדורה המאפשרת שיפור תיקון והשבחה, ליווי מלא והטמעת התוכנית עד לקבלת התוצאות הרצויות.

bottom of page